#2017-03-20 23:19:52 

Marecki

Użytkownik

Mniej wiecej wiem czym jest czopiarka, ale zastanawiam się czy prucz produkcji mebli tego typu maszyn używa sie jeszcze do czegos innego?
#2017-03-21 01:34:53 

Kromka

Użytkownik

A ja nie wiem co to jest. Może napiszesz, skoro już taki temat postawiłeś.
#2017-03-21 04:29:37 

Marecki

Użytkownik

To jest taka maszyna stolarka do wykonywania trzpieni dopasowanych do wpustów. Dla przykładu, jak chcesz połonczyc ze sobą dwa drewniane elementy pod kątem prostym, to żeby wzmocnic takie połonczenie robisz w drenieni naprzemienne nacięcia, żeby jeden element pasował do drugiego. Puźniej całość jeszcze kleisz. Dzieki temu do budowy mebli nie musisz używac gwoździ czy śrub.
#2017-03-21 07:27:56 

Miron

Użytkownik

Profesjonalne czopiarki to po prostu wielofunkcyjne obrabiarki CNC. Ogólnie tego typu maszyny wykorzystuje się do produkcji określonych typów wyrobów drewnianych lub drewnopochodnych tj. panele podłogowe czy okna, rzadziej do produkcji mebli. Do zrobienia wpustów w płytach meblowych taniej i prościej użyć zwykłej frezarki. Na tej stronie znajdziesz zdjęcia i opisy profesjonalnych maszyn tego typu http://www.mtm-maszyny.pl/pl/98-czopiarki. Ogólnie jest to sprzęt dość drogi, ale gwarantujący bardzo dużą wydajność pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o produkcje paneli podłogowych.
#2017-03-21 08:26:09 

Marecki

Użytkownik

Tego akurat nie wiedziałem. Myślalem, że głównie urzywa się ich do produkcj drewnianych skrzyn czy dekoracyjnych kuferków. Zapomniałem że panele tez sa na wpusty.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015